Przedstawimy Państwu wspomnienia Pana Tadeusza Chudzika wywiezionego na Syberię w 1951 roku.

Przedstawimy Państwu wspomnienia Pana Tadeusza Chudzika wywiezionego na Syberię w 1951 roku.
Serdecznie zapraszamy na cykliczne spotkanie członków i sympatyków naszego Stowarzyszenia. Na nadchodzącym spotkaniu będziemy poruszali temat Narodowego Zjednoczenia Wojskowego. Po krótkim wstępie zostanie wyświetlony film z udziałem jednego z ostatnich żyjących żołnierzy NZW.
Spotkanie odbędzie się 31 maja o godzinie 20.00 w Kaplicy Dominikańskiej przy kościele parafialnym w Choroszczy.
Serdecznie dziękujemy wszystkim obecnym na wspólnym marszu w Dniu Flagi Rzeczypospolitej. Szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich osób zaangażowanych w organizację tej uroczystości, w szczególności ks. proboszczowi Leszkowi Struk, zespołowi Nervovoohoży, Miejsko Gminnemu Centrum Kultury oraz Policji. Dziękujemy firmie Jantom za projekt i druk plakatów.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć autorstwa panów Zbigniewa Andruszkiewicza i Marcina Jacewicza.
Dla tych osób, które z różnych powodów nie mogły uczestniczyć w marszu przedstawiamy reportaż wideo z przemarszu, jak również materiał filmowy z koncertu zespołu Nervovoohoży.
Przemówienie prezesa naszego Stowarzyszenia p. Grzegorza Krysiewicza
Koncert Zespołu Nervovoohoży
W środę 2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej, niech więc flag narodowych nie zabraknie na naszych domach. W tym roku obchody uświetni Marsz z Flagą organizowany przez Miejsko Gminne Centrum Kultury oraz Stowarzyszenie Pamięć i Tożsamość Skała. Marsz rozpocznie się po Mszy świętej wieczornej o godz.18.40 na Rynku 11-go Listopada. Po przemarszu ulicami na Plac Brodowicza odbędzie się koncert plenerowy (w wypadku złej pogody w Galerii M-GCK) zespołu Nervovoohoży. W repertuarze pieśni patriotyczne. Wszystkie osoby kochające Polskę – naszą Ojczyznę zachęcamy do uczestnictwa w marszu, nie zapomnijmy o zabraniu flag.

Serdecznie zapraszamy na comiesięczne spotkanie Stowarzyszenia, które odbędzie się 26 kwietnia o godzinie 20.00 w Kaplicy Dominikańskiej przy kościele parafialnym w Choroszczy.
Zapraszamy do lektury wspomnień pana Franciszka ze wsi Złotoria, który w okresie II Wojny Światowej został najpierw wywieziony na Syberię, a później wcielony do armii Berlinga i wysłany do walki z Niemcami. Treść wspomnień znajduje się tutaj.

W kwietniu przypada kolejna rocznica wywózek elity naszego narodu na Syberię. Zapraszamy do lektury wspomnień pani Krystyny Świrniak-Mateuszuk, córki kapitana Józefa Świrniaka, jednego z wielu niezłomnych bohaterów naszej Rzeczypospolitej, którzy za swą polskość ponieści najwyższą ofiarę. Zapraszamy do lektury!
Z cyklu wspomnień zebranych przez Szkołę Podstawową w Złotorii prezentujemy wspomnienia mieszkańca ze wsi Sawino.
Zapraszamy do lektury.