W roku 1931 została założona w Choroszczy Kasa Stefczyka. Funkcję rachmistrza pełnił wówczas Ludwik Turecki. Wraz z założeniem Kasy powołano Radę Nadzorczą. Pierwszymi jej członkami zostali wybrani: Michał Ambrożewicz, Feliks Bajer, Ryszard Andruszkiewicz, Henryk Raczkowski. W związku z małą rentownością Kasy w Barszczewie, a działającą w pobliżu dobrze prosperującą Kasą w Choroszczy, postanowiono w roku 1935 połączyć te oddziały. Funkcję rachmistrza objęła Maria Turecka, córka Ludwika. Czytaj dalej „Historia Banku Spółdzielczego w Choroszczy”
