Pamiętamy o Bohaterach!

SONY DSC1 marca 2013 roku mieszkańcy gminy Choroszcz zebrali się na cmentarzu we wsi Izbiszcze, gdzie mieści się jedyna w gminie kwatera Żołnierzy Niezłomnych. Spotkaliśmy się w nocy, gdyż w nocy w tajemnicy przed Gestapo a później UB chowano naszych lokalnych bohaterów.

Winniśmy im pamięć i wdzięczność. Zginęli w walce z okupantem niemieckim i sowieckim, abyśmy mogli być wolni. Chwała bohaterskim żołnierzom z Armii Krajowej, WiN-u, Narodowego Związku Wojskowego, Narodowych Sił Zbrojnych.

Zapraszamy do lektury krótkiego artykułu poświęconego bohaterom spoczywającym na cmentarzu w Izbiszczach.

Galeria zdjęć autorstwa p. Zbigniewa Andruszkiewicza

 

 

Tobie Polsko – Bracia Świrniak

SCAN0010

SCAN0010foto2

Po raz pierwszy w życiu dane mi było taki list czytać. Swą treścią i powagą tematów zrobił na mnie tak duże wrażenie, że często wracam do niego myślą. Te czułe słowa do żony i rodziny, słowa troski o zdrowie, byt i bezpieczeństwo najbliższych. Ani słowa skargi na swój żołnierski los. Nawet nie próbuję zgadywać ile łez wyschło na tym liście. Cóż można dla niego i dla innych ofiar tej zbrodni zrobić? Bez wątpienia można się za nich modlić. Za kpt. Józefa Świrniaka zamordowanego strzałem w tył głowy przez rosyjskich zbrodniarzy w Katyniu w kwietniu 1940 roku i za kpt Józefa Świrniaka, który poniósł śmierć po aresztowaniu przez gestapo w kwietniu 1944 roku w Białymstoku. Czytaj dalej „Tobie Polsko – Bracia Świrniak”