Do szkoły powszechnej poszłam w wieku ośmiu lat, czyli rok później niż moi rówieśnicy. Powodem tego było to, że do szkoły w Dobrzyniewie był spory kawałek drogi, toteż rodzice woleli puścić mnie później do szkoły, abym chodziła samodzielnie. Rozpoczęłam naukę w 1931 roku w tej samej szkole, która do dzisiaj istnieje. Czytaj dalej „Jaworska Wirginia – Polka do śmierci”
