Przeglądając dokumenty jakie udostępnił mi Pan Henryk Konopko natknąłem się na na pismo- prośbę o łaskę, skierowaną do Prezydenta Rzeczypospolitej Polski Bolesława Bieruta. Czytaj dalej „Henryk Konopko – żołnierz niezłomny cz. II”
Eugeniusz Cylwik – Moja Wojna
Szkoła umiejscowiona była w prywatnym domu Franciszka Grzybki. Składała się z dwóch izb lekcyjnych, wejście było od ulicy. Na wakacjach kierownika szkoły wcielano do rezerwy na ćwiczenia wojskowe. Mieszkał wraz z żoną we wsi w wynajętym mieszkaniu. Po przyjściu Rosjan został wydany NKWD przez zamieszkałą we wsi rodzinę białoruską. Pan por. Mancewicz najpierw trzymany był przez okres śledztwa w więzieniu w Białymstoku, a później zimą wywieziono go na wschód i ślad po nim zaginął. W kwietniu 1940 roku aresztowano jego żonę i wywieziono do Kazachstanu. Czytaj dalej „Eugeniusz Cylwik – Moja Wojna”
