17.07.2010 – Wycieczka na pola Grunwaldu w 600-lecie bitwy

O godzinie 6 rano wyjechaliśmy z Choroszczy. Zebraliśmy 30 osób – członków stowarzyszenia, znajomych chcących obejrzeć inscenizację bitwy oraz obóz rycerski.

Wybraliśmy trasę północną: przez Łomżę otoczoną fortami, Ostrołękę, sosnowe laski kurpiowskie. W okolicach Stęborka wjechaliśmy w kolumnę pojazdów zmierzających na Grunwald, czym bliżej tym wolniej. O godzinie 11 byliśmy na parkingu blisko Pól Grunwaldzkich. Wystarczyło 15 minut marszu, aby dotrzeć do pomnika grunwaldzkiego.

Pomimo ogromnego tłumu wzgórze grunwaldzkie umożliwiało świetną obserwację pola bitewnego i okolicy, a widok był imponujący.  Szczególne wrażenie zrobiła na nas osoba Króla Jagiełły oraz towarzysząca mu świta. Ci, którzy poszli zwiedzać obóz rycerski, obejrzeli mnóstwo scen z życia codziennego rycerzy i zrobili piękne zdjęcia pamiątkowe.

Powrót do domu wydłużył się o kilka godzin z powodu korków, które powstały w wyniku błędów  organizatorów.  Ostatecznie  udało nam się wrócić do domu o 2 w nocy. Czy było warto? Zdecydowanie tak! To wyjątkowa ofiarność grup rekonstrukcyjnych sprawiła, że mimo dokuczliwego upału, byliśmy świadkami wspaniałego widowiska. Do zobaczenia za rok.

Ten wpis opublikowano w kategoriach: Aktualności. Dodaj do zakładek ten link.

Komentowanie wyłączono.