26.05.2011 – Spotkanie Stowarzyszenia

logo_elipsa_noweSerdecznie zapraszamy na comiesięczne spotkanie członków i symaptyków Stowarzyszenia Pamięć i Tożsamość Skała. Spotkanie odbędzie się we czwartek o godz. 20.00 w Kaplicy Dominikańskiej przy kościele parafialnym w Choroszczy.

Głównym punktem spotkania będzie odczyt na temat dziejów p. Józefa Świrniaka,  stryjecznego brata przedwojennego dyrektora szkoły w Kruszewie, który nosił to samo imię i nazwisko. Dla zachęty przytaczamy fragment wstępu do wykładu o nim:

„Gdy jesienią 2010 roku umieszczałem tekst o Józefie Świrniaku, przedwojennym kierowniku Szkoły Powszechnej w Kruszewie na stronie internetowej Stowarzyszenia Pamięć i Tożsamość Skała nie sądziłem, że wkrótce powrócę ponownie do tego nazwiska. Stało się to za sprawą listu, który otrzymałem za pośrednictwem poczty internetowej od Pani Jadwigi Świrniak-Iwaśków zamieszkałej obecnie pod Łodzią. Pani Jadwiga poinformowała mnie, że Józef Świrniak miał brata stryjecznego: Józefa Świrniaka, oficera Wojska Polskiego zamordowanego w Katyniu. Przysłała również zdjęcie stryja oraz list z obozu w Kozielsku. Po raz pierwszy w życiu dane mi było taki list czytać. Swą treścią i powagą tematów zrobił na mnie tak duże wrażenie, że często wracam do niego myślą…”

Pełny tekst artykułu…

Ten wpis opublikowano w kategoriach: Aktualności. Dodaj do zakładek ten link.

Komentowanie wyłączono.