Stowarzyszenie Pamięć i Tożsamość Skała zaprasza chętnych do udziału w wyjeździe w miejsca ważne dla polskiej państwowości. W tym roku jedziemy do Krakowa w dniach 29 – 31 maja, koszt wyjazdu wynosi 350 zł od osoby. Noclegi w hotelu „Żaczek”, w pobliżu Starego Miasta.
Program wyjazdu:
1. Dzień pierwszy – piątek
– wyjazd o godz. 6,00,
– przejazd do Wąchocka i zwiedzanie klasztoru Cystersów, muzeum Powstania Styczniowego,
– przejazd do Krakowa i zakwaterowanie,
– zwiedzanie Parku Jordana,
– wieczorny spacer po krakowskim rynku.
2. Dzień drugi – sobota
– śniadanie,
– zwiedzanie Krakowa: Starego Miasta,Wawelu, Kopca Józefa Piłsudskiego i innych ciekawych zabytków,
– obiad,
– wieczorny spacer po Starym Mieście.
3. Dzień trzeci – niedziela
– Msza Św,
– śniadanie,
– zwiedzanie Kopca Kościuszki,
– przejazd do Łagiewnik,
– nawiedzenie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego,
– powrót do Choroszczy w godzinach wieczornych.
Jak zwykle zadbamy o wypełnienie czasu podczas jazdy i zapewnimy dobry nastrój. Zgłoszenia przyjmuje Przemysława Kranc ( tel.602340499), który udzieli wszelkich niezbędnych informacji.


zapraszamy do lektury artykułu pana Henryka Zdanowicza o dziejach miejscowości Pogorzałki, widzianych oczyma jej mieszkańców. ![photo_dec3c504ac5c132e705f[1]](http://pamiec.org.pl/wp-content/uploads/2015/04/photo_dec3c504ac5c132e705f1.jpg)







