Chwała Bohaterom!!!

Bij_BolszewikaW 93 rocznicę zwycięskiej wojny z Sowietami oddaliśmy cześć poległym i zmarłym polskim żołnierzom broniącym nas przed czerwoną nawałnicą.
W tym dniu modliliśmy się razem z mieszkańcami Złotorii w gminie Choroszcz. Uroczystość patriotyczną w tej miejscowości zorganizowała lokalna straż pożarna która obchodziła święto nadania nowego sztandaru.
Prezes naszego Stowarzyszenia miał zaszczyt wygłosić rys historyczny obchodzonego święta.

Powstanie Warszawskie – Element Akcji Burza

Dziś w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego oddajemy hołd bohaterskim powstańcom. Cześć ich pamięci!

Warto przy tej okazji zainteresować się szerszym kontekstem w jakim znajduje się Powstanie Warszawskie a mianowicie Akcją „Burza”, która była największą operacją militarną polskiego podziemia. Trwała ona od 4 stycznia 1944 r. do stycznia 1945 r.

Wzięło w niej udział ok. 100 tyś. żołnierzy i oficerów. Pamiętajmy o ich wysiłku i cenie, którą zapłacili za marzenia o wolnej Polsce!

Medal „Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej”

Grzegorz KrysiewiczW dniu 26 czerwca 2013 roku na posiedzeniu Wojewódzkiej Rady Kombatantów i Osób Represjonowanych został wręczony panu Grzegorzowi Krysiewiczowi Srebrny Medal „Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej”. Pan Krysiewicz przyjął to odznaczenie jako wyraz uznania pracy wszystkich członków Stowarzyszenia Pamięć i Tożsamość Skała.

Cieszymy się, że nasze wspólne działania są dostrzegane jako pożyteczne dla społeczeństwa. To wyróżnienie jest jednocześnie wyzwaniem, aby nieustannie budować lepszą Ojczyznę i troszczyć się o jej tożsamość.

 

Przeszłość dla przyszłości – refleksje po majowym wyjeździe

DSCF0746Nic nie zapowiadało, że pogoda na zaplanowany, na 25-go maja, wyjazd na Cmentarz Powązkowski oraz do Muzeum Powstania Warszawskiego, dopisze. To drugi już wyjazd jaki Stowarzyszenie Pamięć i Tożsamość Skała zorganizowało i można go dopisać do cyklu „lekcja historii” jaki zapoczątkowało serią wykładów, spotkań, prezentacji historycznych.

Czytaj dalej „Przeszłość dla przyszłości – refleksje po majowym wyjeździe”

Zaproszenie na spotkanie Stowarzyszenia

logo_elipsa_noweSerdecznie zapraszamy sympatyków i członków na spotkanie Stowarzyszenia, które odbędzie się 23 maja o godz. 20.00 w Kaplicy Dominikańskiej przy kościele parafialnym w Choroszczy. Tematem wiodącym spotkania będzie odczyt pt. „Kościół, Naród, Państwo 86 lat później.”. Po odczycie odbędzie się dyskusja.