„Igrzyska Młodzieży Szkolnej” „Podlaska Gimnazjada Strzelecka”

9.02.2018 na Strzelnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Kaliber” w Białymstoku odbyły się eliminacje strefowe do wojewódzkiego finału „Igrzysk Młodzieży Szkolnej”, w których uczestniczyły dwie trzyosobowe drużyny dziewcząt i chłopców ze Szkoły Podstawowej w Choroszczy z klas siódmych i klas gimnazjalnych. Strzelano z postawy stojącej z karabinów pneumatycznych na odległość 10 m.

Organizatorem zawodów jest Kuratorium Oświaty w Białymstoku i Podlaski Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy. Celem zawodów jest rozwijanie idei olimpizmu i ducha sportowej rywalizacji. Wyłonienie drużynowych i indywidualnych mistrzów oraz popularyzacja i promocja sportu strzeleckiego a przede wszystkim dobra zabawa w grupie rówieśników o tych samych zainteresowaniach.

Nasi dzielni strzelcy spisali się na medal, a mówiąc dokładniej na wiele medali. Drużyna chłopców w składzie Wojciech Kamieński, Wojciech Mróz i Wiktor Mierzejewski zajęła pierwsze miejsce i przeszła do ścisłego finału, pokonując w grupie południowej Wasilków, Trzcianne, Zabłudów, Mońki i Supraśl. Należy dodać, że indywidualnie Wojciech Kamieński zajął drugie miejsce, a Wojciech Mróz trzecie.

Drużyna dziewcząt w składzie Maria Raczkowska, Patrycja Malinowska, Maja Łazarska uległa jedynie rówieśnikom z Supraśla, pokonując Wasilków, Trzcianne, Zabłudów i Mońki, zajmując drugie miejsce. Maria Raczkowska indywidualnie zajęła drugie miejsce uzyskując najlepszy wynik wśród dziewcząt i chłopców z naszej szkoły. Myślę, że uzyskany dobry wynik drużyny dziewcząt wystarczy, by przejść do ścisłego finału.

Zdobyte Puchary i dyplomy uczniowie przekazali Pani dyrektor Ewie Zawistowskiej, dziękując za możliwość treningów na strzelnicy pneumatycznej, którą w naszej szkole prowadzi Stowarzyszenie Pamięć i Tożsamość „Skała”. Szczególne podziękowania należą się Panu Burmistrzowi Choroszczy Robertowi Wardzińskiemu, który wspiera sportowców naszej gminy, w tym również sportowców sportu strzeleckiego. Gratuluję naszej wspaniałej młodzieży wyników.

Chciałbym skierować słowo do rodziców, by zachęcali swoje dzieci do uprawiania sportu. Tym zaś rodzicom, którzy zezwolili swoim pociechom na uczestnictwo w sporcie, by zadali sobie pytanie, czy są w stanie zaufać trenerowi? Miejmy do swoich dzieci lub wychowanków wysokie, lecz realne wymagania. Uczestnictwo dziecka w sporcie daje mu dużo zarówno fizycznych jak i psychicznych profitów. Są nimi m.in. zdobywanie nowych umiejętności, zwiększanie swojej sprawności, kształtowanie samodyscypliny i pewności siebie. Sport dla małych uczestników jest też aktywnością, dzięki której zyskują nowych przyjaciół, a ponadto, gdy rodzic prawidłowo postrzega zainteresowanie dziecka, sport zbliża członków rodziny i wzmacnia ich więź. Nie zapominajmy, że głównym powodem uczestnictwa dzieci i młodzieży w sporcie jest zabawa. Sukces i wygrana przychodzi wtedy, gdy pozwolimy im dłużej bawić się sportem.

Instruktor Sportu Strzeleckiego

Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego

Piotr Waczyński

Ten wpis opublikowano w kategoriach: Aktualności. Dodaj do zakładek ten link.

Komentowanie wyłączono.