Obchody stulecia założenia POW w Choroszczy

Burmistrz Choroszczy, Towarzystwo Przyjaciół Choroszczy, Fundacja Pole Kultury, Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy oraz współorganizatorzy zapraszają na uroczyste obchody stulecia założenia Komendy Lokalnej Polskiej Organizacji Wojskowej w Choroszczy, które odbędą się w dniach 6-8 października 2017.

Obchody rozpoczną się w piątek 6 października koncertem pieśni patriotycznych w wykonaniu Trio Krystmar „Gdy Polska da nam rozkaz” o godz. 19:00 w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy.
Natomiast już w sobotę 7 października 2017 w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy od godz. 10:00 będzie miała miejsce konferencja naukowa „Polskie tradycje niepodległościowe Choroszczy i okolic. Historia, antropologia, literatura”, jak również promocja albumu „Bohaterowie sprzed stu lat. Portret zbiorowy” . Ponadto w ramach konferencji odbędą się wernisaże wystaw okolicznościowych: „Bohaterowie sprzed stu lat. Portret zbiorowy” i „Pamiątki POW w Choroszczy”. Po obradach plenarnych konferencji naukowej będzie możliwość wybrania się na spacer do Muzeum Wnętrz Pałacowych.

W sesji naukowej w dn. 07.10.2017 weźmie udział prezes Stowarzyszenia pan Grzegorz Krysiewicz.

Szczegółowy program obchodów na stronie Gazety w Choroszczy

Ten wpis opublikowano w kategoriach: Aktualności. Dodaj do zakładek ten link.

Komentowanie wyłączono.