Turniej Strzelecki z okazji Dnia Flagi
Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w turnieju strzeleckim z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej. Turniej odbędzie się w dniu 5 maja 2017 o godzinie 16.00 na strzelnicy w Zespole Szkół w Choroszczy.
Przewidziane są zawody w 3 kategoriach: dzieci do 13 lat, młodzież pow. 13 lat oraz rodzice z dziećmi.
Regulamin turnieju dostępny będzie na miejscu. Udział bezpłatny.
Święto Flagi Rzeczypospolitej 2017
Z okazji Święta Flagi Rzeczypospolitej serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy Choroszcz, na VII marsz z flagą Rzeczypospolitej, który odbędzie się 2 maja 2017 r.
W tym roku, z uwagi na remont ulicy Sienkiewicza, wyruszamy z placu przed gimnazjum o godzinie 17.15. Marsz zakończy się na rynku 11 listopada. Następnie udamy się do kościoła parafialnego, gdzie o godzinie 18.00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji Ojczyzny. Do udziału we Mszy Świętej zostały zaproszone poczty sztandarowe naszej gminy.
Po Mszy odbędzie się koncert pieśni patriotycznych. Okażmy dziś swą radość z odzyskania niepodległości. Dzisiejsza Polska nie jest idealna, ale jest naszą matką, zapewnia nam bezpieczeństwo i daje chleb. Okażmy Jej swoją wdzięczność. Zaprośmy na marsz swoje dzieci i wnuki, uczmy ich miłości do naszej ojczyzny i jej symboli. Należy pamiętać o zabraniu na marsz polskich flag. Zapraszamy.
Zaproszenie Na Prelekcję – Armia Krajowa w Gminie Choroszcz
Dziękujemy za liczny udział w naszej prelekcji. Osoby, które nie mogły na nią przybyć mogą zapoznać się z jej fragmentem pod poniższym linkiem.
Wesołego Alleluja!
Prelekcja – Wschodnia Granica Polski 1944-48
Wyniki Zawodów Strzeleckich Poświęconych Pamięci Żołnierzy Wyklętych
W dni 03.03.2017 na strzelnicy Stowarzyszenia Pamięć i Tożsamość Skała odbyły się zawody strzeleckie z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Poniżej prezentujemy wyniki tych zawodów. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.
Obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w Gminie Choroszcz
1 marca 2017 r. o godz. 18.00, na cmentarzu parafialnym w Izbiszczach odbyła się podniosła i wzruszająca uroczystość, której celem było złożenie hołdu żołnierzom Polskiego Państwa Podziemnego. Jak co roku uroczystość, przed jedyną w naszej gminie Choroszcz kwaterze poległych żołnierzy podziemia, zorganizowało Stowarzyszenie Pamięć i Tożsamość Skała. Przybyli na nią harcerze z Choroszczy pod opieką druhny Marty Bokun, strażacy OSP z Izbiszcz i Kruszewa. Licznie przybyli mieszkańcy pobliskich wsi.
Modlitwie za zabitych i zmarłych żołnierzy Armii Krajowej, Narodowych Sił Zbrojnych, Batalionów Chłopskich przewodniczył proboszcz parafii w Konowałach ks. Bogusław Kieżel. Wystąpienie objaśniające genezę powstania podziemia niepodległościowego i jego walki z okupantami Polski wygłosił prezes stowarzyszenia Grzegorz Krysiewicz. Atmosfera uroczystości była wyjątkowa, gdyż odbywała się w całkowitej ciemności. Rozjaśniał ją tylko blask płonących pochodni i palących się na żołnierskich grobach zniczy. Oddano trzykrotną salwę honorową, harcerze odśpiewali swój patriotyczny hymn.
Uroczystość zakończyła się spontanicznym okrzykiem: CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM. Odwiedzono też grób rodzinny Dziejmów, założycieli placówki nr 10 Armii Krajowej Barszczewo – Śliwno. Przed ich grobem zmówiono modlitwę i zapalono znicze.






