Wspomnienia Mirosława Kowalczuk – Fijałkowskiego część 1
Wspomnienia Mirosława Kowalczuk-Fijałkowskiego dotyczące drugiej wojny światowej – kolejne informacje
W czasie wojny mieszkaliśmy w Starosielcach przy ulicy Polowej 24. Tata pracował w warsztatach kolejowych. Nasza rodzina składała się z pięciu osób: mama, tata, babcia, brat Władysław i ja, Mirosław. Pod koniec wojny na początku lipca 1944 roku personel niemiecki zaczął uciekać ze Starosielc. Wojskowa żandarmeria polowa cofając się przed frontem wyłapywała wszystkich mężczyzn. Tak został aresztowany mój ojciec Adolf. Był pędzony przed frontem jako siła robocza do kopania rowów i okopów. Pod koniec lipca 1944 roku Starosielce były kilkakrotnie bombardowane przez lotnictwo sowieckie. Przeżyliśmy również silny ostrzał artyleryjski wojsk sowieckich. Pocisk trafił w fundament naszego domu raniąc ciężko babcię. Czytaj dalej „Wspomnienia Mirosława Kowalczuk – Fijałkowskiego cz. 2”








