17.12.2010 – Zapraszamy do Lektury Artykułu

11.12.2010 – Zaproszenie na Wystawę Fotografii Zbigniewa Andruszkiewicza
Serdecznie zapraszamy za wystawę pięknych fotografii pana Zbigniewa Andruszkiewicza „Cztery Pory Roku”. Otwarcie wystawy odbędzie się15 grudnia 2010 r. o godzinie 19.00 w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Choroszczy, które jest jej organizatorem. Będzie ona czynna od 16 grudnia 2010 do 15 stycznia 2011 roku.
Tematem wystawy są piękne pejzaże z naszych okolic, ukazane w zmieniającym się cyklu pór roku. Pan Zbigniew Anrduszkiewicz uczynił rzecz niezwykłą, z pozoru znanych miejsc stworzył świat nieznany, tajemniczy a momentami baśniowy. Uderzające jest to że cała opowieść opisana na fotografiach, to delikatna i często niezauważalna cząstka naszego życia.
03.12.2010 – Wystawa Obrazów w Kruszewskiej Szkole Podstawowej
W dniach od 03 do 07 grudnia w Szkole Podstawowej w Kruszewie, w ramach obchodów święta szkoły, zorganizowaliśmy wystawę obrazów poświęconą patronowi szkoły – Józefowi Piłsudskiemu, oraz jego współpracownikom z okresu zmagań o wolną Polskę, niezależnie od ich późniejszych życiorysów..
Na pięknych, olejnych obrazach zostali zaprezentowani Edward Rydz-Śmigły, Tadeusz Adam Kasprzycki, Lucjan Żeligowski, Bolesław Jerzy Roja, Bolesław Ignacy Florian Wieniawa-Długoszowski, Władysław Zygmunt Belina-Prażmowski, Kazimierz Sosnkowski, Tadeusz Kutrzeba, Stanisław Franciszek Sosabowski, Gustaw Konstanty Orlicz-Dreszer, Władysław Eugeniusz Sikorski, Stanisław Haller Ritter von Hallenburg, Józef Dowbór-Muśnicki, Władysław Anders.
Zapraszamy również do obejrzenia galerii zdjęć.
25.11.2010 – Spotkanie Stowarzyszenia

W czwartek o godzinie 20.00 odbyło się comiesięczne spotkanie członków Stowarzyszenia Pamięć i Tożsamość Skała. Tematem przewodnim były wspomnienia z Kazachstanu Pani Wandy Romanowskiej – Kusińskiej, spisane po przeprowadzeniu wywiadu przez członka stowarzyszenia panią Wiesławę Świsłocką. Tekst wspomnień zamieszczony został w zakładce Artykuły.
14.11.2010 – Poświęcenie Pomnika w Żółtkach
14 listopada 2010 r. uczestniczyliśmy w pięknej uroczystości poświęcenia pomnika ku czci trzech mieszkańców Choroszczy, bestialsko zamordowanych przez sowieckiego okupanta 24 czerwca 1941 r. Henryk Klimowicz, Izaak Frydman i Jankiel Sidrański oddali życie za proboszcza parafii Choroszcz, ks. dziekana Franciszka Pieściuka.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z poświęcenia pomnika oraz do lektury przemówienia wygłoszonego przez pana Józefa Waczyńskiego – prezesa Towarzystwa Przyjaciół Choroszczy.
Wieczór Poświęcony Odzyskaniu Niepodległości w 1918 r.
Serdecznie zapraszamy na spotkanie poświęcone odzyskaniu niepodległości przez Polskę.
W programie min. ciekawe prelekcje, pokazy multimedialne połączone z muzyką na żywo.
Przyjdź na naszą Wspólną Lekcję Historii!!!
Data: 10 Listopad 2010
Godzina: 19.00
Miejsce: Gimnazjum w Choroszczy

30.10.2010 – Homilia ks. Czesława Walentowicza
Gorąco polecamy wspaniałą homilię ks. Czesława Walentowicza, kapelana Solidarności w latach 80-tych w Choroszczy, wygłoszoną dn. 5 września 2010 roku w kościele parafialnym w Choroszczy.
28.10.2010 – Spotkanie Stowarzyszenia
Dnia 28.10.2010 r. odbyło się comiesięczne spotkanie Stowarzyszenia. Prelegentem był p. Grzegorz Krysiewicz, który przedstawił postać kpt. Józefa Świrniaka – szefa wywiadu Obwodu Białystok-Miasto Armii Krajowej, który poświęcił całe swoje życie niepodległej Polsce. Artykuł o tym niezwykłym człowieku można przeczytać tutaj.

30.09.2010 – Zebranie stowarzyszenia
Dnia 30.09.2010 roku odbyło się comiesięczne zebranie stowarzyszenia PiTS. W pierwszej części spotkania wysłuchaliśmy prelekcji pt. „Patriotyzm – dziś i jutro”. Temat zreferował jeden z członków stowarzyszenia. Zapraszamy do zapoznania się z całością wypowiedzi znajdującą się w zakładce Artykuły lubtutaj. Po prelekcji wywiązała się ciekawa dyskusja, w której każdy przedstawił swój podląd czym dla niego w dzisiejszczy czasach jest patriotyzm. W drugiej części spotkania omówiono bieżące sprawy organizacyjne stowarzyszenia.
